Atrakcje Cieplice Zdrój - Dla aktywnych

Termy Cieplickie »

Termy Cieplickie - niedawno zbudowany kompleks basenów, wykorzystujących naturalne zasoby cieplickich gorących wód zdrojowych. Kompleks podzielony jest na trzy strefy: strefa basenów wewnętrznych, strefa basenów zewnętrznych czynna jest latem i strefa SPA. więcej »

 • Park Zdrojowy 5, 58-560 Jelenia Góra
 • +48 75 754 69 01
 • bok@termycieplickie.pl

Uzdrowisko Cieplice »

Uzdrowisko Cieplice to chyba najstarsze uzdrowisko w Polsce - zostało założone pod koniec XIII-tego stulecia. Największym zasobem Cieplic są gorące źródła lecznicze ich temperatura dochodzi do 90 stopni Celsjusza. Na przestrzeni dziejów Uzdrowisko w Cieplicach odwiedzali np Johann Wolfgang Goethe, król Fryderyk Wilhelm III, John Quincy Adams późniejszy prezydent USA, Hugo Kołłątaj, Józef Wybicki czy królowa Marysieńka Sobieska. więcej »

 • pl. Piastowski 38, 58-560 Jelenia Góra
 • 75 753 31 43
 • marketing@uzdrowisko-cieplice.pl

Zamek Chojnik »

Zamek Chojnik położony na Wzgórzu Chojnik, góruje nad Sobieszowem i Cieplicami - jego charakterystyczna sylwetka jest doskonale widoczna z Cieplic - to częsty cel wycieczek. więcej »

 • 58-570 Jelenia Góra - Sobieszów
 • +48 502 252 157
 • kontakt@chojnik.pl

Karkonoski Park Narodowy »

Karkonoski Park Narodowy utworzony został w 1959 roku. Jego obszar obejmuje Główny Grzbiet Karkonoszy od Przełęczy Okraj, po zachodnie zbocza Mumlawskiego Wierchu. więcej »

 • 58-570 Jelenia Góra, ul. Chałubińskiego 23
 • +48 757 553 348
 • sekretariat@kpnmab.pl

Karkonosze »

Karkonosze w większości (ponad 2/3 powierzchni) leżą na terenie Czech. Polska ich część od północy graniczy z Kotliną Jeleniogórską, od wschodu z Kotliną Kamiennogórską, a od zachodu z Górami Izerskimi. więcej »

Park linowy w Szklarskiej Porębie »

Nowo powstały park z dwiema trasami linowymi zainstalowanymi na wysokości od 4-ch do 18-u metrów. więcej »

Jazda konna »

W Cieplicach i okolicy jest wiele miejsc, w których idealnie odnajdą się osoby kochające jazdę konną. więcej »

 • ul. Goduszyńska 61, 58-500 Jelenia Góra
 • 75 649 54 10

Kościółek Wang w Karpaczu »

Stoi ona w Karpaczu Górnym na wys. 885 m n.p.m. Wybudowano ją w XII wieku w miejscowości Vang na południu Norwegii, w okresie początkowej chrystianizacji Skandynawii. więcej »

 • ul. Na Śnieżkę 8, Karpacz
 • 75 76 19 228

Skocznia narciarska w Karpaczu »

Skocznia "Orlinek", o punkcie krytycznym K-85, posiada homologację FIS i należy do grupy najnowszych, średnich skoczni w Polsce. więcej »

Ciekawe miejsca w Karkonoszach »

W Karkonoszach jest wiele miejsc, które warto zobaczyć. Zalicza się do nich na przykład Wodospad Szklarki, Wodospad Kamieńczyka, Śnieżne Kotły, Zakręt Śmierci, Magiczny Szlak Ducha Gór. więcej »

Góry Izerskie »

Góry Izerskie - niewysokie góry stanowiące część Zachodnich Sudetów, znajdujące się na terenie Polski i Czech. Od Karkonoszy oddziela je Przełęcz Szklarska. więcej »

Góry Kaczawskie »

Góry Kaczawskie to 30-kilometrowe pasmo niskich (średnia wysokość: 600 m) gór położonych w północno-zachodniej części Sudetów Zachodnich. więcej »

Jelenia Góra »

Rynek Jeleniogórski, Starówka - jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Rynek okala 55 kolorowych kamieniczek z podcieniami, wzniesionych głównie przez zamożnych jeleniogórskich kupców. więcej »

Karpacz »

Pierwsze informacje o Karpaczu pojawiły się w Księgach Walońskich z XIV w. Pierwsi mieszkańcy przybyli z powodu kruszców jakie można było tu spotkać: złota, rudy żelaza i srebra. więcej »

Szklarska Poręba »

Szklarska Poręba - malowniczo położona w dolinie rzeki Kamiennej, pomiędzy Górami Izerskimi a Karkonoszami, jest największym ośrodkiem turystycznym w polskich Karkonoszach. więcej »

Kowary »

Kowary to mała miejscowość położona między Karkonoszami, a Rudawami Janowickimi. Bliskość gór - Karkonoszy i Rudaw Janowickich, gęsta dobrze utrzymana sieć szlaków turystycznych sprawia, że najbardziej wybredni turyści znajdą trasy dostosowane poziomem trudności do swoich umiejętności. więcej »

Świeradów Zdrój »

Wyjątkowy, uzdrawiający mikroklimat, bogactwo tutejszych wód mineralnych, radonowych i pokładów borowiny sprawia, że Świeradów słynie już od kilkuset lat ze swoich uzdrowiskowych możliwości. więcej »

Zachełmie »

Zachełmie zostało założone w XVII wieku, po wojnie 30-letniej przez religijnych uchodźców z Czech. Początkowo mieszkańcy osady parali się wyrębem drewna oraz pasterstwem. więcej »

Przesieka »

Najbardziej znana ciekawostka Przesieki to Wodospad Podgórnej - potrójna kaskada wysoka na 10 metrów. Pod wodospadem znajduje się węzeł szlaków turystycznych z Przesieki. więcej »

Sosnówka »

Sosnówka jest wioską mocno rozczłonkowaną, tradycyjnie dzieloną na Sosnówkę Górną (bliżej Borowic) i Dolną (w pobliżu drogi nr 366). więcej »

Borowice »

To spokojna, cicha wieś wypoczynkowa w pobliżu Karpacza i Śnieżki - najwyższego szczytu Karkonoszy. więcej »

Wizyt: 1 382 852, Dziś: 338, Osób online: 3

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem