Polecane obiekty

Atrakcje Cieplice Zdrój - Na niepogodę

Termy Cieplickie »

Termy Cieplickie - niedawno zbudowany kompleks basenów, wykorzystujących naturalne zasoby cieplickich gorących wód zdrojowych. Kompleks podzielony jest na trzy strefy: strefa basenów wewnętrznych, strefa basenów zewnętrznych czynna jest latem i strefa SPA. więcej »

  • Park Zdrojowy 5, 58-560 Jelenia Góra
  • +48 75 754 69 01
  • bok@termycieplickie.pl

Muzeum Przyrodnicze »

Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach pierwotnie położone było w Pawilonie Norweskim w Parku Norweskim. Obecnie (od 2013 roku) muzeum zostało przeniesione do odnowionego Zespołu Poklasztornego w Cieplicach przy ul. Cieplickiej. Spędzając wczasy w Cieplicach warto odwiedzić tę atrakcję. więcej »

  • 58-560 Jelenia Góra, ul. Cieplicka 11A
  • +48 75 75 515 06
  • muzeum@muzeum-cieplice.pl

Teatr Nasz w Michałowicach »

W niedalekiej odległości od Cieplic, w Michałowicach, działa Teatr Nasz stworzony przez małżeństwo zawodowych aktorów - Jadwigę i Tadeusza Kutów - w 1991 roku. Równolegle funkcjonującą nazwą jest Kraina Dobrego Humoru, która z powodzeniem oddaje magię tego miejsca. więcej »

  • 58-573 Piechowice, ul. Kolonijna 27
  • +48 75 755 47 44

Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu »

Muzeum mieści się w wyremontowanym, dawnym budynku dworca kolejowego. Zabawki ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego znalazły swoje miejsce na parterze, w dużej sali. więcej »

  • ul. Kolejowa 3, 58-540 Karpacz

Sztolnie w Kowarach »

Odwiedzający to miejsce zapoznasz się z pracą dawnych górników, pozna techniki wydobywcze, przyjrzy się zgromadzonym zbiorom minerałów i szlachetnych kamieni, będzie mógł również spróbować unikalnej wody "Potencjałki". więcej »

Huta Szkła Kryształowego Julia »

Huta Julia to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkujemy ręcznie formowane i szlifowane produkty, które dystrybuujemy na rynki całego świata i w kraju. więcej »

Chata Walońska »

Chata Walońska to miejsce, w którym kultywuje się wielowiekowe tradycje poszukiwaczy skarbów gór - Walończyków. więcej »

  • ul. Kołłątaja 12, Szklarska Poręba

Atrakcje kulinarne - Slow Food »

Wokół Cieplic znajduje się wiele małych firm i gospodarstw, gdzie możemy posmakować zdrowych i pysznych przysmaków, bez wszechobecnej chemii, polepszaczy i konserwantów. więcej »

Jelenia Góra »

Rynek Jeleniogórski, Starówka - jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Rynek okala 55 kolorowych kamieniczek z podcieniami, wzniesionych głównie przez zamożnych jeleniogórskich kupców. więcej »

Karpacz »

Pierwsze informacje o Karpaczu pojawiły się w Księgach Walońskich z XIV w. Pierwsi mieszkańcy przybyli z powodu kruszców jakie można było tu spotkać: złota, rudy żelaza i srebra. więcej »

Szklarska Poręba »

Szklarska Poręba - malowniczo położona w dolinie rzeki Kamiennej, pomiędzy Górami Izerskimi a Karkonoszami, jest największym ośrodkiem turystycznym w polskich Karkonoszach. więcej »

Kowary »

Kowary to mała miejscowość położona między Karkonoszami, a Rudawami Janowickimi. Bliskość gór - Karkonoszy i Rudaw Janowickich, gęsta dobrze utrzymana sieć szlaków turystycznych sprawia, że najbardziej wybredni turyści znajdą trasy dostosowane poziomem trudności do swoich umiejętności. więcej »

Świeradów Zdrój »

Wyjątkowy, uzdrawiający mikroklimat, bogactwo tutejszych wód mineralnych, radonowych i pokładów borowiny sprawia, że Świeradów słynie już od kilkuset lat ze swoich uzdrowiskowych możliwości. więcej »

Wizyt: 1 353 267, Dziś: 143, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem