Atrakcje Turystyczne

Park Zdrojowy

Park Zdrojowy utrzymany w XIX wiecznym stylu angielskim, z charakterystycznymi dla tego okresu budynkami i elementami tzw. małej architektury. W latach 2010-12 Park Zdrojowy został poddany gruntownej rewitalizacji - starano się przywrócić dawny wygląd parku. więcej »

Park Norweski

Park Norweski jest jedną z atrakcji Cieplic, jego nazwa pochodzi od pawilonu wybudowanego na wzór restauracji w Oslo. Park Norweski po rewitalizacji jest pięknie oświetlony, z zadbanym stawem, zabytkowym, unikatowym Pawilonem Norweskim oraz ciekawymi elementami architektonicznymi. więcej »

Perła Zachodu w Siedlęcinie

Perła Zachodu w Siedlęcinie to schronisko. Położone jest niedaleko Jeleniej Góry - z centrum można dojść szlakiem turystycznym. Perła Zachodu jest malowniczo usytuowana - tuż nad krawędzią stromego urwiska, będącego jednocześnie linią brzegową jeziora. więcej »

Siedlęcin 1

Karkonoski Park Narodowy

Karkonoski Park Narodowy utworzony został w 1959 roku. Jego obszar obejmuje Główny Grzbiet Karkonoszy od Przełęczy Okraj, po zachodnie zbocza Mumlawskiego Wierchu. więcej »

Karkonosze

Karkonosze w większości (ponad 2/3 powierzchni) leżą na terenie Czech. Polska ich część od północy graniczy z Kotliną Jeleniogórską, od wschodu z Kotliną Kamiennogórską, a od zachodu z Górami Izerskimi. więcej »

Kolej Izerska

Na początku XX wieku została wybudowana linia kolejowa, klucząca wśród gór Izerskich i Karkonoszy. Niestety, od II wojny światowej kolej nie kursowała tymi liniami, kończąc swoją trasę na stacji Szklarska Poręba. więcej »

Jelenia Góra

Rynek Jeleniogórski, Starówka - jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Rynek okala 55 kolorowych kamieniczek z podcieniami, wzniesionych głównie przez zamożnych jeleniogórskich kupców. więcej »

Karpacz

Pierwsze informacje o Karpaczu pojawiły się w Księgach Walońskich z XIV w. Pierwsi mieszkańcy przybyli z powodu kruszców jakie można było tu spotkać: złota, rudy żelaza i srebra. więcej »

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba - malowniczo położona w dolinie rzeki Kamiennej, pomiędzy Górami Izerskimi a Karkonoszami, jest największym ośrodkiem turystycznym w polskich Karkonoszach. więcej »

Kowary

Kowary to mała miejscowość położona między Karkonoszami, a Rudawami Janowickimi. Bliskość gór - Karkonoszy i Rudaw Janowickich, gęsta dobrze utrzymana sieć szlaków turystycznych sprawia, że najbardziej wybredni turyści znajdą trasy dostosowane poziomem trudności do swoich umiejętności. więcej »

Świeradów Zdrój

Wyjątkowy, uzdrawiający mikroklimat, bogactwo tutejszych wód mineralnych, radonowych i pokładów borowiny sprawia, że Świeradów słynie już od kilkuset lat ze swoich uzdrowiskowych możliwości. więcej »

Zachełmie

Zachełmie zostało założone w XVII wieku, po wojnie 30-letniej przez religijnych uchodźców z Czech. Początkowo mieszkańcy osady parali się wyrębem drewna oraz pasterstwem. więcej »

Przesieka

Najbardziej znana ciekawostka Przesieki to Wodospad Podgórnej - potrójna kaskada wysoka na 10 metrów. Pod wodospadem znajduje się węzeł szlaków turystycznych z Przesieki. więcej »

Sosnówka

Sosnówka jest wioską mocno rozczłonkowaną, tradycyjnie dzieloną na Sosnówkę Górną (bliżej Borowic) i Dolną (w pobliżu drogi nr 366). więcej »

Borowice

To spokojna, cicha wieś wypoczynkowa w pobliżu Karpacza i Śnieżki - najwyższego szczytu Karkonoszy. więcej »