Atrakcje Turystyczne

Termy Cieplickie

Termy Cieplickie - niedawno zbudowany kompleks basenów, wykorzystujących naturalne zasoby cieplickich gorących wód zdrojowych. Kompleks podzielony jest na trzy strefy: strefa basenów wewnętrznych, strefa basenów zewnętrznych czynna jest latem i strefa SPA. więcej »

Park Zdrojowy 5, 58-560 Jelenia Góra

Muzeum Przyrodnicze

Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach pierwotnie położone było w Pawilonie Norweskim w Parku Norweskim. Obecnie (od 2013 roku) muzeum zostało przeniesione do odnowionego Zespołu Poklasztornego w Cieplicach przy ul. Cieplickiej. Spędzając wczasy w Cieplicach warto odwiedzić tę atrakcję. więcej »

ul. Cieplicka 11A

Zamek Chojnik

Zamek Chojnik położony na Wzgórzu Chojnik, góruje nad Sobieszowem i Cieplicami - jego charakterystyczna sylwetka jest doskonale widoczna z Cieplic - to częsty cel wycieczek. więcej »

Pałace Karkonoszy

Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, jak sama nazwa sugeruje, to miejsce, w którym możemy zobaczyć wiele pałaców. Najbardziej znane to: Pałac Schaffgotschów, Pałac Paulinum, Pałac Staniszów, Pałac Pakoszów, Pałac Łomnica i Pałac Wojanów. więcej »

Zamki Karkonoszy

Zamki Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej. Najbardziej znanym zamkiem jest Zamek Chojnik. W Kotlinie Jeleniogórskiej warto odwiedzić: Zamek Czocha, Zamek w Bolkowie czy Wieżę rycerską w Siedlęcinie. więcej »

Cyrkland w Miłkowie

Cyrkland w Miłkowie to ciekawa atrakcja dla dzieci. Któż nie chce zobaczyć jak wygląda cyrk od środka? Cyrklan położony jest w Miłkowie - pomiędzy Cieplicami a Karpaczem. więcej »

Miłków 26C

Multimedialne Muzeum Karkonoszy

Muzeum jakiego jeszcze nie było! A co byście powiedzieli, gdyby muzeum nie było nudne, gdyby nawet 4-latki zapamiętywały ciekawe informacje.  Co byście powiedzieli, gdyby 450 milionów lat historii zmieścić w jednej godzinie...  więcej »

ul. Karkonoska 5, 58-540 Karpacz

Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu

Muzeum mieści się w wyremontowanym, dawnym budynku dworca kolejowego. Zabawki ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego znalazły swoje miejsce na parterze, w dużej sali. więcej »

ul. Kolejowa 3, Karpacz

ŚWIAT KOLEJEK

MAŁY - WIELKI świat makiet kolejowych więcej »

ul. Karkonoska 32, 58-540 Karpacz

Karkonosze

Karkonosze w większości (ponad 2/3 powierzchni) leżą na terenie Czech. Polska ich część od północy graniczy z Kotliną Jeleniogórską, od wschodu z Kotliną Kamiennogórską, a od zachodu z Górami Izerskimi. więcej »

Park linowy w Szklarskiej Porębie

Nowo powstały park z dwiema trasami linowymi zainstalowanymi na wysokości od 4-ch do 18-u metrów. więcej »

ul. Jedności Narodowej, Szklarska Poręba

Park Miniatur w Kowarach

W Kowarach, na terenie fabryki dywanów, powstał Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie atrakcji turystycznej, jak również centrum informacyjnego euroregionu. więcej »

ul. Zamkowa 9, Kowary

Sztolnie w Kowarach

Odwiedzający to miejsce zapoznasz się z pracą dawnych górników, pozna techniki wydobywcze, przyjrzy się zgromadzonym zbiorom minerałów i szlachetnych kamieni, będzie mógł również spróbować unikalnej wody "Potencjałki". więcej »

ul. Podgórze 55, Kowary

Zamek Czocha w Leśnej

Średniowieczny zamek Czocha, wzniesiony z inicjatywy Wacława II (króla Czech) w XIII wieku jako obronna twierdza, usytuowany jest na granitowo-gnejsowym wzgórzu w miejscowości Leśna, w dolinie rzeki Kwisy. więcej »

ul. Sucha, Leśna

Huta Szkła Kryształowego Julia

Huta Julia to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkujemy ręcznie formowane i szlifowane produkty, które dystrybuujemy na rynki całego świata i w kraju. więcej »

ul. Kryształowa 73, Piechowice

Western City w Ściegnach

Położone między Karpaczem a Ściegnami pozwala odwiedzającym na przeniesienie się do czasów amerykańskiego Dzikiego Zachodu. więcej »

Ścięgny k/Karpacza

Dinopark

Rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów naturalnej wielkości rozmieszczone na terenie rozległego lasu (powierzchnia 15 boisk piłkarskich). więcej »

ul. Muzealna 7, Szklarska Poręba

Jazda konna

W Cieplicach i okolicy jest wiele miejsc, w których idealnie odnajdą się osoby kochające jazdę konną. więcej »

ul. Goduszyńska 61, Jelenia Góra

Chata Walońska

Chata Walońska to miejsce, w którym kultywuje się wielowiekowe tradycje poszukiwaczy skarbów gór - Walończyków. więcej »

ul. Kołłątaja 12, Szklarska Poręba

Kościółek Wang w Karpaczu

Stoi ona w Karpaczu Górnym na wys. 885 m n.p.m. Wybudowano ją w XII wieku w miejscowości Vang na południu Norwegii, w okresie początkowej chrystianizacji Skandynawii. więcej »

ul. Na Śnieżkę 8, Karpacz

Atrakcje kulinarne - Slow Food

Wokół Cieplic znajduje się wiele małych firm i gospodarstw, gdzie możemy posmakować zdrowych i pysznych przysmaków, bez wszechobecnej chemii, polepszaczy i konserwantów. więcej »

Kolej Izerska

Na początku XX wieku została wybudowana linia kolejowa, klucząca wśród gór Izerskich i Karkonoszy. Niestety, od II wojny światowej kolej nie kursowała tymi liniami, kończąc swoją trasę na stacji Szklarska Poręba. więcej »

Ciekawe miejsca w Karkonoszach

W Karkonoszach jest wiele miejsc, które warto zobaczyć. Zalicza się do nich na przykład Wodospad Szklarki, Wodospad Kamieńczyka, Śnieżne Kotły, Zakręt Śmierci, Magiczny Szlak Ducha Gór. więcej »

Góry Izerskie

Góry Izerskie - niewysokie góry stanowiące część Zachodnich Sudetów, znajdujące się na terenie Polski i Czech. Od Karkonoszy oddziela je Przełęcz Szklarska. więcej »

Góry Kaczawskie

Góry Kaczawskie to 30-kilometrowe pasmo niskich (średnia wysokość: 600 m) gór położonych w północno-zachodniej części Sudetów Zachodnich. więcej »

Jelenia Góra

Rynek Jeleniogórski, Starówka - jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Rynek okala 55 kolorowych kamieniczek z podcieniami, wzniesionych głównie przez zamożnych jeleniogórskich kupców. więcej »

Karpacz

Pierwsze informacje o Karpaczu pojawiły się w Księgach Walońskich z XIV w. Pierwsi mieszkańcy przybyli z powodu kruszców jakie można było tu spotkać: złota, rudy żelaza i srebra. więcej »

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba - malowniczo położona w dolinie rzeki Kamiennej, pomiędzy Górami Izerskimi a Karkonoszami, jest największym ośrodkiem turystycznym w polskich Karkonoszach. więcej »

Kowary

Kowary to mała miejscowość położona między Karkonoszami, a Rudawami Janowickimi. Bliskość gór - Karkonoszy i Rudaw Janowickich, gęsta dobrze utrzymana sieć szlaków turystycznych sprawia, że najbardziej wybredni turyści znajdą trasy dostosowane poziomem trudności do swoich umiejętności. więcej »

Świeradów Zdrój

Wyjątkowy, uzdrawiający mikroklimat, bogactwo tutejszych wód mineralnych, radonowych i pokładów borowiny sprawia, że Świeradów słynie już od kilkuset lat ze swoich uzdrowiskowych możliwości. więcej »

Zachełmie

Zachełmie zostało założone w XVII wieku, po wojnie 30-letniej przez religijnych uchodźców z Czech. Początkowo mieszkańcy osady parali się wyrębem drewna oraz pasterstwem. więcej »

Przesieka

Najbardziej znana ciekawostka Przesieki to Wodospad Podgórnej - potrójna kaskada wysoka na 10 metrów. Pod wodospadem znajduje się węzeł szlaków turystycznych z Przesieki. więcej »

Sosnówka

Sosnówka jest wioską mocno rozczłonkowaną, tradycyjnie dzieloną na Sosnówkę Górną (bliżej Borowic) i Dolną (w pobliżu drogi nr 366). więcej »

Borowice

To spokojna, cicha wieś wypoczynkowa w pobliżu Karpacza i Śnieżki - najwyższego szczytu Karkonoszy. więcej »