Atrakcje Turystyczne
Pałac Schaffgotschów
Pałac Schaffgotschów to zbudowana w XVIII wieku, piękna, klasycystyczna siedziba rodu. Obecnie mieści się w nim jeleniogórski oddział Politechniki Wrocławskiej i można go podziwiać tylko z zewnątrz. więcej »
Plac Piastowski 27, Jelenia Góra - Cieplice
Uzdrowisko Cieplice
Uzdrowisko Cieplice to chyba najstarsze uzdrowisko w Polsce - zostało założone pod koniec XIII-tego stulecia. Największym zasobem Cieplic są gorące źródła lecznicze ich temperatura dochodzi do 90 stopni Celsjusza. Na przestrzeni dziejów Uzdrowisko w Cieplicach odwiedzali np Johann Wolfgang Goethe, król Fryderyk Wilhelm III, John Quincy Adams późniejszy prezydent USA, Hugo Kołłątaj, Józef Wybicki czy królowa Marysieńka Sobieska. więcej »
pl. Piastowski 38, Jelenia Góra - Cieplice
Dom Zdrojowy
Dom Zdrojowy w Cieplicach to główny budynek Uzdrowiska Cieplice, położony przy placu Piastowskim. Dwie rotundy kryją, zbudowane dokładnie na miejscu jeszcze średniowiecznych, baseny kąpielowe. więcej »
plac Piastowski 38
Długi Dom
Kiedyś Długi Dom był jednym z elementów kompleksu klasztornego cieplickiego zakonu cystersów. Został wybudowany w latach 1689-93 jako dom gościnny dla przybywających do Zdroju kuracjuszy. Po modernizacji w 2015 roku w budynku działa nowoczesny hotel zdrojowy. więcej »
ul. P. Ściegiennego 5
Galeria i Teatr w Parku Zdrojowym
Na terenie Parku Zdrojowego znajdują się dwa budynki zasługujące na szczególną uwagę. To Teatr Zdrojowy i Galeria. Teatr Zdrojowy w stylu neoklasycznym został ufundowany przez Schaffgotschów. Obecnie scena należy do Zdrojowego Teatru Animacji. "Galerię" zbudowano w latach 1797-1800. Wewnątrz urządzono salę koncertową, czytelnię, salon gier towarzyskich, palarnię cygar i restaurację, która dziś funkcjonuje w "Galerii" więcej »
Park Zdrojowy 1
Kościół św. Jana Chrzciciela
Kościół Świętego Jana Chrzciciela w Cieplicach wraz z zespołem klasztornym został wzniesiony przez dawnych gospodarzy Uzdrowiska Cieplickiego - zakon cystersów. Kościół w stylu barokowym wybudowano w latach 1712-14, według projektu. Wyposażenie rokokowe, w ołtarzu głównym, obraz Michała Willmanna, zwanego śląskim Rembrandtem. więcej »
ul. Cieplicka 9
Kościół Zbawiciela
Ewangelicki Kościół Zbawiciela w Cieplicach położony jest w centrum uzdrowiska, przy Placu Piastowskim. Kościół wzniesiony został w latach 1774-77. Od wschodu kościoła znajduje się wieża z zegarem. więcej »
Plac Piastowski 18
Muzeum Przyrodnicze
Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach pierwotnie położone było w Pawilonie Norweskim w Parku Norweskim. Obecnie (od 2013 roku) muzeum zostało przeniesione do odnowionego Zespołu Poklasztornego w Cieplicach przy ul. Cieplickiej. Spędzając wczasy w Cieplicach warto odwiedzić tę atrakcję. więcej »
ul. Cieplicka 11A
Zamek Chojnik
Zamek Chojnik położony na Wzgórzu Chojnik, góruje nad Sobieszowem i Cieplicami - jego charakterystyczna sylwetka jest doskonale widoczna z Cieplic - to częsty cel wycieczek. więcej »
Pałace Karkonoszy
Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, jak sama nazwa sugeruje, to miejsce, w którym możemy zobaczyć wiele pałaców. Najbardziej znane to: Pałac Schaffgotschów, Pałac Paulinum, Pałac Staniszów, Pałac Pakoszów, Pałac Łomnica i Pałac Wojanów. więcej »
Zamki Karkonoszy
Zamki Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej. Najbardziej znanym zamkiem jest Zamek Chojnik. W Kotlinie Jeleniogórskiej warto odwiedzić: Zamek Czocha, Zamek w Bolkowie czy Wieżę rycerską w Siedlęcinie. więcej »
Perła Zachodu w Siedlęcinie
Perła Zachodu w Siedlęcinie to schronisko. Położone jest niedaleko Jeleniej Góry - z centrum można dojść szlakiem turystycznym. Perła Zachodu jest malowniczo usytuowana - tuż nad krawędzią stromego urwiska, będącego jednocześnie linią brzegową jeziora. więcej »
Siedlęcin 1
Karkonosze
Karkonosze w większości (ponad 2/3 powierzchni) leżą na terenie Czech. Polska ich część od północy graniczy z Kotliną Jeleniogórską, od wschodu z Kotliną Kamiennogórską, a od zachodu z Górami Izerskimi. więcej »
Zamek Czocha w Leśnej
Średniowieczny zamek Czocha, wzniesiony z inicjatywy Wacława II (króla Czech) w XIII wieku jako obronna twierdza, usytuowany jest na granitowo-gnejsowym wzgórzu w miejscowości Leśna, w dolinie rzeki Kwisy. więcej »
ul. Sucha, Leśna
Kościółek Wang w Karpaczu
Stoi ona w Karpaczu Górnym na wys. 885 m n.p.m. Wybudowano ją w XII wieku w miejscowości Vang na południu Norwegii, w okresie początkowej chrystianizacji Skandynawii. więcej »
ul. Na Śnieżkę 8, Karpacz
Jelenia Góra
Rynek Jeleniogórski, Starówka - jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Rynek okala 55 kolorowych kamieniczek z podcieniami, wzniesionych głównie przez zamożnych jeleniogórskich kupców. więcej »
Szklarska Poręba
Szklarska Poręba - malowniczo położona w dolinie rzeki Kamiennej, pomiędzy Górami Izerskimi a Karkonoszami, jest największym ośrodkiem turystycznym w polskich Karkonoszach. więcej »
Kowary
Kowary to mała miejscowość położona między Karkonoszami, a Rudawami Janowickimi. Bliskość gór - Karkonoszy i Rudaw Janowickich, gęsta dobrze utrzymana sieć szlaków turystycznych sprawia, że najbardziej wybredni turyści znajdą trasy dostosowane poziomem trudności do swoich umiejętności. więcej »
Świeradów Zdrój
Wyjątkowy, uzdrawiający mikroklimat, bogactwo tutejszych wód mineralnych, radonowych i pokładów borowiny sprawia, że Świeradów słynie już od kilkuset lat ze swoich uzdrowiskowych możliwości. więcej »
Historia Cieplic
Początki Cieplic giną daleko w mrokach dziejów. Prawdopodobnie o istnieniu tu ciepłych źródeł wiedziało już słowiańskie plemię Bobrzan. więcej »