Archiwum - 29.X.2012-Koncert Renaty Przemyk AKUSTIK TRIO

01 STY 1970 wstecz

Koncert Renaty Przemyk AKUSTIK TRIO
Poniedziałek 29 października 2012 roku o godzinie 19.00

Zdrojowy Teatr Animacji - Jelenia Góra Cieplice

21 września 2012 r. ukazała się płyta „Renata Przemyk Akustik TRIO”. Na płycie znalazła się również najnowsza piosenka Renaty „Jakby nie miało być”, która do tej pory funkcjonowała jako singiel w rozgłośniach radiowych a teledysk do niej można było zobaczyć w TVP oraz na kanałach Internetowych.

Skład/Instrumentarium:
Renata Przemyk – wokal, instrumenty perkusyjne, mini akordeon
Maciej Mąka – gitary akustyczne
Błażej Chochorowski – fretless, gitara akustyczna

Koncert „PRZEMYK AKUSTIK TRIO”
- to kameralny projekt, w którego skład wchodzą oprócz wokalistki (czasem sięgającej po gitarę akustyczną, mini akordeon, głównie jednak po instrumenty perkusyjne) świetni instrumentaliści. Zobaczyć i usłyszeć możemy Błażeja Chochorowskiego grającego na fretlessie i gitarze akustycznej, na głównej gitarze akustycznej - Macieja Mąkę.
Artyści sięgają po utwory znane odzierając je jednak z pierwotnych aranżacji. Także po te lubiane, lecz nieco zapomniane. Z czystej akustycznej formy promieniuje nowa energia i wzruszenie; dają się słyszeć subtelności, które wcześniej były jedynie dopełnieniem a teraz mile zaskakują jako walor główny. Koncert, choć bardziej nastrojowy od tych, które znamy z dużych sal czy plenerów, jest pełen zaskakujących zwrotów, energii, wirtuozerskich rozwiązań aranżacyjnych. Dzięki wysmakowanej oprawie aranżacyjnej wyjątkowo czytelny jest głos artystki oraz - co za tym idzie - przekaz wszystkich piosenek, które nabierają przez to zupełnie nowej wartości dla odbiorcy. Wszystkie te elementyukładają się w harmonijną całość i sprawiają, że odbiór tego projektu jest wyjątkowo przejrzysty i spotyka się ze wspaniałą, niespotykaną, równie spontaniczną jak samo wykonanie, reakcją publiczności.

Renata Przemyk

Zadebiutowała pod koniec 1989 roku w zespole "Ya Hozna", który wydał płytę pod tym samym tytułem przynoszącą takie przeboje jak: "Babę zesłał Bóg" czy "Protest Dance". Po zawieszeniu działalności zespołu Renata rozpoczęła z powodzeniem solową karierę. Systematycznie ukazywały się kolejne płyty:
"Mało zdolna szansonistka" (1992),
"Tylko kobieta" (1994),
"Andergrant" (1996),
"Hormon" (1999),
"Blizna" (2001),
"Balladyna" (2002) z muzyką do spektaklu w reżyserii Jana Machulskiego,
a w 2003 roku ukazała się kompilacja największych przebojów artystki zatytułowana "The best of".
Trzy lata później ukazuje się płyta "Unikat".
28 października 2005 r. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbyła się premiera 14 piosenek autorstwa Renaty Przemyk i Anny Saranieckiej do spektaklu „Odjazd” w reżyserii Freda Apke. W 2009 roku piosenki ukazały się na płycie pod tym samym tytułem, która błyskawicznie zdobyła miano "złotej".

Renata Przemyk wielokrotnie była nominowana i nagradzana. Jej twórczość zyskała pochlebne recenzje pośród publiczności, krytyki muzycznej i przemysłu fonograficznego. Świadczą o tym nagrody przywiezione z festiwali, w których brała udział: główną ze Studenckiego Festiwalu w Krakowie, opolską Karolinkę, sopocką bursztynową płytę. Występowała także na festiwalu w Jarocinie i na przeglądzie piosenki aktorskiej we Wrocławiu i Kolonii.
Koncertowała również za granicą: we Francji (Normandia, Bretania, Paryż) i w Nowym Yorku.
Współpracowała z wieloma artystami, m.in.: Fiolka, Habakuk, Pidżama Porno, Strachy Na Lachy, Plateau (ich wspólny utwór „Nic nie pachnie tak jak Ty” przez pół roku utrzymywał się w ścisłej czołówce Listy Przebojów „Trójki”) czy z Kasią Nosowską - przebojowa „Kochana”.

Zrealizowała dla TVP kilka autorskich koncertów i widowisk. Była bohaterką filmów dokumentalnych i reportaży prezentujących jej działalność artystyczną. Wzięła udział w nagraniu ścieżki dźwiękowej (wokalizy) skomponowanej przez Zygmunta Koniecznego do filmu "Grający z talerza" (reż. Jan Jakub Kolski) w 1995. Wystąpiła w filmach: "Kolęda Wigilijna" (reż. Robert Gliński, 1993), "Strzeż duszy ciała mego" (debiut reż. Grzegorz Pacek, 1996) - u boku Krzysztofa Kolbergera i "Café Star" (reż. Adam Sikora, 1996) - z piosenkami z płyty "Tylko kobieta". Wzięła udział w benefisach: poety Allena Ginsberga (1993), Jana Peszka (1993) i Kory Jackowskiej (1995). W plebiscycie "Polityki" i "Wprost" znalazła się w setce najwybitniejszych artystów minionego stulecia.
Wśród ogłoszonych w lutym 2010 zwycięzców drugiej edycji PAM LONDON AWARDS Renata Przemyk została liderką wśród polskich artystów, gdyż otrzymała 3 nagrody. Renata została uznana Najlepszą Polską Wokalistką, nagrody przypadły jej także za Piosenkę Roku oraz Najlepszy Album Roku w kategorii Alternative. Renata Przemyk otrzymała nagrody we wszystkich kategoriach, do których była nominowana.

Bilety na koncert 29 października w Zdrojowym Teatrze Animacji, w cenie 40 zł do nabycia od 03.10.2012 r. w:

Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury: Jelenia Góra - Cieplice, ul. P. Ściegiennego 5/7
Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej: Jelenia Góra - Centrum, ul. Bankowa 27
Punkt Informacji Turystycznej: Jelenia Góra - Cieplice, Pl. Piastowski 36

Serdecznie zapraszamy na koncert!

źrodło powyższych informacji: Strona Przystani Twórczej w Cieplicach http://www.przystantworcza.pl/
Za zmiany dot. powyższych informacji redakcja www.cieplice.pl nie odpowiada