Polecane obiekty

Apartament MAGNOLIA Karkonosze

O atrakcyjności Cieplic, prócz naturalnych zasobów wód termalnych i zabytkowej architektury uzdrowiskowej, decyduje również malownicze położenie.

Bliskość Karkonoskiego Parku Narodowego zapewnie piękne widoki na główny grzbiet Karkonoszy oraz zachęca do wycieczek w góry. Osobom zaprawionym w turystyce pieszej polecamy dlugie wędrówki szlakami turystycznymi wiodącymi z Cieplic w Karkonosze, z noclegami w położonych wysoko schroniskach. Tym natomiast, którzy cenią sobie długie spacery, proponujemy trasy po okolicy Cieplic - malowniczych terenach i miejscowościach przedgórza Karkonoszy.

Turystów zmotoryzowanych zachęcamy do wybrania się szlakiem Pałaców i Ogrodów Doliny Jeleniogórskiej - na obszarze ok. 100km kwadratowych znajduje się około 30 zabytkowych obiektów niesakralnych - pałaców i dworów szlacheckich.

Park Zdrojowy

Cieplice Park Zdrojowy

Park Zdrojowy Przylega do pałacu Schaffgotschów w Cieplicach. Pierwsze wzmianki o przypałacowym ogrodzie francuskim pochodzą z 1748 r.

W roku 1838 park został gruntownie przebudowany wg nowych założeń w stylu angielskim.

W latach 2010-2012 Park Zdrojowy został poddany gruntownej rewitalizacji, w ramach której parkowi starano się przywrócić dawny wygląd. Zlikwidowano asfalt na ścieżkach, wytyczono nowe alejki, wyregulowano drzewostan, posadzono wiele kwiatów i ozdobnych krzewów, posiano nową trawę. Remontowi został również poddany Teatr Zdrojowy i scena, a cały park otoczono żeliwnym, stylizowanym ogrodzeniem. W parku pojawiły się także stylizowane latarnie oraz pasujące do nich nowe ławeczki, w także elementy tzw. małej architektury przypominające dziewiętnastowieczne "wyposażenie" cieplickiego Parku Zdrojowego.

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
 • Psiarzom brak kulturyAutor: Zong
  Dobrze, że nie wolno z psami, bo psiarzom brak kultury i właśnie trawniki są dla dzieci do zabawy, a...
  Dobrze, że nie wolno z psami, bo psiarzom brak kultury i właśnie trawniki są dla dzieci do zabawy, a nie dla psów do s#ania.
 • dla kogo ten parkAutor: ciepliczanka
  mieszkańcy cieplic nie mają za dużo możliwości by korzystać z parku po remoncie ponieważ pojawiły si...
  mieszkańcy cieplic nie mają za dużo możliwości by korzystać z parku po remoncie ponieważ pojawiły się zakazy dla właścicieli czworonogów z którymi to nie wolno wejść na teren parku . To może w ogóle zamknijmy park dla mieszkańców Jeleniej Góry bo przyjdą z dziećmi i nie daj boże dziecko na trawę wejdzie
 • Prośba o aktualizacjęAutor: Katarzyna
  Zdjęcia z Cieplic są piekne ale jakby nieaktualne ... np. panna przed "Edwardem" dawno zniknęła , a ...
  Zdjęcia z Cieplic są piekne ale jakby nieaktualne ... np. panna przed "Edwardem" dawno zniknęła , a u Was trwa na posterunku :)
 • CiepliceAutor: kajtek2002
  Piękne są Cieplice szczególnie w zimie....
  Piękne są Cieplice szczególnie w zimie.
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 1 198 754, Dziś: 237, Osób online: 4

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem