Atrakcje w Cieplicach Śląskich-Zdrój

(46)

Cieplice Pałac Schaffgotschów Pałac Schaffgotschów został wzniesiony na miejscu poprzedniej siedziby rodu, strawionej przez pożar. Budowa trwała w latach 1784 - 88 pod kierown... więcej »

Plac Piastowski 27, Jelenia Góra - Cieplice

Dom Zdrojowy i baseny Znajdujące się naprzeciw „Długiego Domu” budynki uzdrowiska wzniesiono w latach 1929-1931, na miejscu wcześniejszych obiektów zdrojowych. Widoczne tu dwie r... więcej »

plac Piastowski 38

Cieplice Park Zdrojowy Park Zdrojowy Przylega do pałacu Schaffgotschów w Cieplicach. Pierwsze wzmianki o przypałacowym ogrodzie francuskim pochodzą z 1748 r. W roku 1838 park został gru... więcej »

Cieplice Park Norweski Park Norweski jest jedną z atrakcji Cieplic. Park znajduje się w centrum uzdrowiska leżącego w granicach Jeleniej Góry. Park Norweski właściwie sąsiaduje z Parkiem ... więcej »

„... łazienki znane przez kąpiele,Przywabiają co roku różnych gości wieleBudową swą, rozkładem i porządkiem miłeKtóra gorącą wodą tryskając parujeA na różne słabości cudowni... więcej »

Cieplice Długi Dom Był jednym z elementów kompleksu klasztornego cieplickiego zakonu cystersów. Wzniesiony w latach 1689 - 93 jako dom gościnny dla przybywających do Zdroju kuracjuszy. ... więcej »

ul. P. Ściegiennego 5

Zamek Chojnik Zamek Chojnik, położony na Wzgórzu Chojnik, góruje nad Sobieszowem. Jego sylwetka jest doskonale widoczna z Cieplic. Wybudowany został w XIV w. przez księcia z linii Piast... więcej »

Pałace Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej Okolice Jeleniej Góry, zwanej Perłą Karkonoszy, są pełne okazałych pałaców i średniowiecznych zamków, a ich mnogość i piękno je... więcej »

Zamki Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej Zamek Chojnik jest jedną z najbardziej znanych ruin zamkowych na Dolnym Śląsku, przy tym najczęściej odwiedzanych, przede wszystkim ze względu na świ... więcej »

Karkonoski Park Narodowy, jeden z najstarszych parków narodowych w Polsce, utworzony został 16.01.1959 roku i rozciąga się obecnie na powierzchni 5580 hektarów. Obszar KPN obejmuje Gł&... więcej »

Karkonosze Karkonosze - pasmo górskie o długości ok. 70km i szerokości 8-20km, rozciągające się w zachodniej części Sudetów. Głównym grzbietem Karkonoszy, o położeniu wsch&o... więcej »

Ciekawe miejsca w Karkonoszach blisko Cieplic Wodospad Szklarki Wodospad Szklarki to drugi co do wielkości wodospad w Karkonoszach, którego kaskada osiąga wysokość 13,3 m. Potok spada sz... więcej »

Góry Izerskie Góry Izerskie - niewysokie góry stanowiące część Zachodnich Sudetów, znajdujace się na terenie Polski i Czech. Od Karkonoszy oddziela je Przełęcz Szklar... więcej »

Góry Kaczawskie Góry Kaczawskie - 30-kilometrowe pasmo niskich (średnia wysokość: 600m) gór położonych w północno-zachodniej części Sudetów Zachodnich. Od południa ... więcej »

Jelenia Góra Jelenia Góra to 900-letnie miasto leżące w kotlinne jeleniogórskiej w sercu Karkonoszy. Ludzie kultury chętnie przyjeżdżają do Jeleniej Góry aby wzi... więcej »

Karpacz Pierwsze informacje o Karpaczu pojawiły się w Księgach Walońskich z XIV w. Pierwsi mieszkańcy przybyli z powodu kruszców jakie można było tu spotkać: złota, rudy żelaza i sre... więcej »

Szklarska Poręba Szklarska Poręba - malowniczo położona w dolinie rzeki Kamiennej, pomiędzy Górami Izerskimi a Karkonoszami, jest największym ośrodkiem turystycznym w polskich K... więcej »

Kowary Kowary  to pięknie położony zakątek Polski, ukryty między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi na wysokości 420-1266 m n.p.m.. Specyficzny mikroklimat przyjazny regeneracji sił w... więcej »

Świeradów Zdrój Świeradów Zdrój to malowniczo położone (450 - 650 m. n.p.m.) uzdrowisko w sercu Gór Izerskich. Wyjątkowy, uzdrawiający mikroklimat, bogactwo tu... więcej »

Zachełmie Zachełmie to niewielka wieś leżąca w karkonoskiej gminie Podgórzyn na wysokości około 500 metrów n.p.m. Zachełmie zostało założone w XVII wieku, po wojnie 30-le... więcej »

Przesieka Przesieka to wczasowa, podgórska wioska położona blisko Jeleniej Góry i Karpacza. Miejscowość ta leży na wysokościach 480 - 650 metrów n.p.m., w dolinie Podg&oacut... więcej »

Sosnówka Sosnówka jest malowniczo położoną wioską w karkonoskiej gminie Podgórzyn pomiędzy Piechowicami a Karpaczem (około 7 km od Cieplic). Sosnówka jest w... więcej »

Borowice Borowice położone są w Dolinie Pięciu Potoków (Jeleniego Potoku, Granicznika, Modrzyka, Borówki i Jodłówki) pod Karkonoszami, na wysokościach 600 – 700 m n.p.... więcej »

Chata Walońska w Szklarskiej Porębie Waloni, pochodzący z Belgii i północnej Francji poszukiwacze cennych minerałów, rozpoczęli swe górnicze prace w Karkonoszach już w średniowie... więcej »

ul. Kołłątaja 12, Szklarska Poręba

Skocznia narciarska w Karpaczu Skocznia Narciarska "Orlinek" znajduje się w Karpaczu Górnym. Skocznia "Orlinek", o punkcie krytycznym K-85, posiada homologację FIS i należy do grup... więcej »

Atrakcje kulinarne - Slow Food Dolny Śląsk słynie z tradycyjnych potraw, przygotowywanych od wieków według przekazywanych z pokolenia na pokolenie przepisów. Wokół Cieplic znajdu... więcej »

Kolej Izerska Na początku XX wieku została wybudowana linia kolejowa, klucząca wśród gór Izerskich i Karkonoszy. Niestety, od II wojny światowej kolej nie kursowała tymi liniami, k... więcej »

Park linowy w Szklarskiej Porębie Nowo powstałą atrakcją dla turystów i mieszkańców Szklarskiej Poręby jest park linowy TROLLANDIA. Park z dwiema trasami linowymi zainstalowanymi na wys... więcej »

ul. Jedności Narodowej, Szklarska Poręba

Western City w Ściegnach Położone między Karpaczem a Ściegnami pozwala odwiedzającym na przeniesienie się do czasów amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Na terenie 5 ha znajduje się 12 d... więcej »

Ścięgny k/Karpacza

Park Miniatur w Kowarach W Kowarach, na terenie fabryki dywanów, powstał Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie atrakcji turystycznej, jak r&o... więcej »

ul. Zamkowa 9, Kowary

Sztolnie w Kowarach W towarzystwie przewodnika podążycie tajemniczą i magiczną ścieżką odkrycia, przez XII-wiecznych Gwarków – Walonów, rud żelaza i innych cennych kruszców... więcej »

ul. Podgórze 55, Kowary

Jazda konna STAJNIA GOSTAR - to idealne miejsce na spędzenie aktywnego wypoczynku, do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej oraz narciarstwa biegowego. Jej lokalizacja jest bardzo korzystna. Znajdu... więcej »

ul. Goduszyńska 61, Jelenia Góra

Dinopark w Szklarskiej Porębie Rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów naturalnej wielkości rozmieszczone na terenie rozległego lasu (powierzchnia 15 boisk piłkarskich). W miasteczku Flinston... więcej »

ul. Muzealna 7, Szklarska Poręba

Zamek Czocha w Leśnej Średniowieczny zamek Czocha, wzniesiony z inicjatywy Wacława II (króla Czech) w XIII wieku jako obronna twierdza, usytuowany jest na granitowo-gnejsowym wzgórzu w ... więcej »

ul. Sucha, Leśna

Małe miasteczka, dziki zachód, kraina Świętego Mikołaja, podwodny świat, makieta bitwy powietrznej oraz wiele innych. Do dyspozycji odwiedzających są również: stanowiska sterowani... więcej »

ul. Karkonoska 32, 58-540 Karpacz
Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00