Miejskie Muzeum Zabawek - jaki jest adres muzeum, jak dotrzeć, j

Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu

Znajduje się w Karpaczu, można podziwiać tu kolekcję lalek i zabawek z całego świata (ponad 2000 eksponatów), której podstawę stanowi prywatny zbiór Henryka Tomaszewskiego - twórcy Pantomimy Wrocławskiej.

Pierwotnie Muzeum znajdowało się na ul. Karkonoskiej 5, jednakże w 2012r zostało przeniesione i od 25 kwietnia zabytkowe, porcelanowe lalki, urokliwe misie i inne zabawki można oglądać w nowej siedzibie Miejskiego Muzeum Zabawek, w Karpaczu  przy ulicy Kolejowej 3.

Muzeum mieści się w wyremontowanym, dawnym budynku dworca kolejowego. Zabawki ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego znalazły swoje miejsce na parterze, w dużej sali. Na 1. piętrze będziemy   prezentować Państwu wystawy czasowe. W nowym miejscu udało się zachować charakter i styl ekspozycji zaprojektowanej przez twórcę Muzeum, a niektóre zabawki zyskały nowy wizerunek .

Dodatkową atrakcją jest sala kolejnictwa, w której pokazane są eksponaty z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku z Jaworzyny Sląskiej oraz ze zbiorów własnych Muzeum. Małych miłośników kolei zachwyci wagon towarowy o długości 3 metrów, kasa biletowa oraz miniatury kolejek.

Godziny otwarcia Muzeum

  • wtorek – piątek: 9:00 – 16:30
  • sobota – niedziela: 10:00 – 17:30
  • Muzeum nieczynne dla zwiedzających: w każdy poniedziałek oraz 1.I, 6.I, Wielkanocna Niedziela, Boże Ciało, 1.XI, 11.XI, 25.XII.

Muzeum Zabawek – cennik

  • bilet normalny – 14 zł,
  • bilet ulgowy – 7 zł,
  • dzieci do lat 7 – bezpłatnie,
  • Wejścia grupowe: na 10 osób – 1 opiekun bezpłatnie. Grupy prosimy o wcześniejszą rezerwację.

Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.cieplice.pl nie odpowiada. Źródło zdjęć i informacji: muzeumzabawek.pl

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0