Szklarska Poręba - Jak tam dotrzeć? Jak dojechać? Jakie atrakcje? Co zwiedzać? Szlaki turystyczne, rowerowe, baza noclegowa.

  • location_on Szklarska Poręba, ul. undefined

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba - malowniczo położona w dolinie rzeki Kamiennej, pomiędzy Górami Izerskimi a Karkonoszami, jest największym ośrodkiem turystycznym w polskich Karkonoszach. Szklarska Poręba jest idealnym miejscem dla fanów aktywnego wypoczynku: trasy narciarskie na Szrenicy, trasy biegowe na Polanie Jakuszyckiej, szlaki turystyczne i rowerowe, bogata baza hotelarska i gastronomiczna czekają na turystów. Odległość Szklarskiej Poręby od Cieplic wynosi 15 km.

Co warto tu zwiedzić? WODOSPAD KAMIEŃCZYKA 

Wodospad Kamieńczyka to najwyższy (położony 846m n.p.m) wodospad po polskiej stronie Karkonoszy. Składa się z 3 kaskad o łącznej wysokości 27 m. Z progu spada do malowniczego Wąwozu Kamieńczyka, który ma ok. 100 m długości, skalne pionowe ściany osiągają od 20-30m wysokości, a szerokość niektórych miejscach nie przekracza 4m.

Opłaty:

  • bilety jednorazowe: 8 zł normalny, 4 zł ulgowy
  • bilet jednodniowy dla uczestników grup z przewodnikiem górskim sudeckim: 7 zł normalny i 3,50 zł ulgowy
  • Uwaga! Bilety wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego nie upoważniają do wejścia do Wąwozu Kamieńczyka

WODOSPAD SZKLARKI

Wodospad Szklarki to kaskada o wysokości 13,3 m, zwężającą się u dołu. Malowniczo położony na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, w środkowej części Wąwozu Szklarki. Na lewym brzegu skalnego progu znajdują się okazałe marmity (kotły). Przy wodospadzie jest małe schronisko PTTK Kochanówka.

SZRENICA

Jest to obowiązkowy punkt Szklarskiej Poręby. Szczyt o wysokości 1362 m n.p.m., prowadzą na niego zarówno szlaki, jak i krzesełkowa kolej linowa. Na wierzchołku znajduje się schronisko górskie „Szrenica” i obserwatorium klimatologiczne Uniwersytetu Wrocławskiego.

OSADA POSZUKIWACZY SKARBÓW (ul. 1 maja 66 a, tel. 726 541 852)

Jest to skansen odtwarzający średniowieczne urządzenia górnicze i hutnicze. Dużą atrakcją tego miejsce jest to, że Turyści sami mogą wybić monetę w starej mennicy, czy też sprawdzić jak wygodne były drewniane taczki. Obok skansenu znajduje się parking, gdzie można spokojnie zostawić samochód na czas zwiedzania Osady. 

Godziny otwarcia:

  • Weekend majowy (od 30 kwietnia do 04 maja) - W godzinach 10:00 – 16:00 (15:00 ostatnie wejście)
  • Wakacje (od 01 lipca do 31 sierpnia) - 6 dni w tygodniu (niedziela nieczynne) - W godzinach 10:00 – 16:00 (15:00 ostatnie wejście)

Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczynamy o pełnych godzinach.
W przypadku obfitych opadów skansen jest nieczynny.

DINOPARK (ul. Muzealna 7, tel. 795 577 755)

To idealne miejsce dla wszystkich małych odkrywców. Na terenie rozległego lasu znajdują się rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów naturalnej wielkości. W miasteczku Flinstonów można nabyć kamienne
pieniążki - DINO. Godziny otwarcia oraz cennik biletów zmieniają się w zależności od sezonu.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.cieplice.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0