Świeradów Zdrój - Jak tam dojechać? Wyjątkowy, uzdrawiający mikroklimat. Co warto zobaczyć?

  • location_on Świeradów-Zdrój, ul. undefined

 

Świeradów Zdrój to malowniczo położone (450 - 650 m. n.p.m.) uzdrowisko w sercu Gór Izerskich. Wyjątkowy, uzdrawiający mikroklimat, bogactwo tutejszych wód mineralnych, radonowych i pokładów borowiny sprawia, że Świeradów słynie już od kilkuset lat ze swoich uzdrowiskowych możliwości. W Świeradowie leczy się dziś choroby reumatyczne, narządów ruchu, układu krążenia oraz choroby kobiece. Góry Izerskie zachęcają do turystyki pieszej i rowerowej, w mieście i okolicy działa kilka wyciągów narciarskich. Świeradów, położony nieopodal Czeskiej i Niemieckiej granicy oraz Karkonoszy, jest doskonałą bazą wypadową dla miłośników górskich wycieczek oraz białego szaleństwa. Odległość Świeradowa od Cieplic wynosi 32 km. 

Co warto tu zwiedzić? KOLEJ GONDOLOWA (ul. Źródlana 7, tel.  75 615 20 20)

Kolej gondolowa funkcjonuje cały rok. 8-osobowa kolej jest w stanie wywieźć w ciągu godziny około 2400 osób. Długość trasy wynosi 2171 m, przy wysokości stacji dolnej 617 m n.p.m. i stacji górnej 1060 m n.p.m. oraz różnicy poziomów 443 m. Czas przejazdu koleją to 8 około minut.

SCHRONISKO NA STOGU IZERSKIM 

W czasie wędrówki po Izerach warto zatrzymać się na chwilę odpoczynku w Schronisku PTTK, które powstało w 1924 roku, w północno - zachodniej części Izerów, niedaleko granicy z Czechami u podnóży Stogu Izerskiego, na wysokości 1060 m n.p.m. Ze Świeradowa do Schroniska prowadzi czerwony szlak, a czas spaceru wynosi około dwie godziny.  

CZARCI MŁYN (ul. Lwówecka 5, tel. 75 784 53 25)

Jest to stary młyn, który pracuje do dziś. Posiada on oryginalne wyposażenie z okresu jego budowy, z około 1890 roku. W 1957 roku zmodernizowano napęd młynu - koło wodne zastąpiono napędem z przedwojennego silnika elektrycznego.

Godziny otwarcia:

  • Młyn jest czynny od środy do soboty w godz. 9:00-16:00, zwiedzanie o każdej pełnej godzinie (ostatnie zwiedzanie o godzinie 15:00), grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą rezerwację.
  • Zwiedzanie w wakacje i ferie od wtorku do niedzieli od 11:00 do 17:00 - wejście o każdej pełnej godzinie, ostatnie o 16:00.

WODOSPAD KWISY (ul. Nadbrzeżna)

Jest to niezwykle malownicza kaskada na górskiej rzece. Pamiętaj aby zabrać ze sobą aparat, jest to idealna lokalizacja na plenerową sesję fotograficzną. W upalne dni można zażyć zimnej kąpieli, jednak w zimie nie brakuje tutaj również kąpieli morsów. 

PRACOWNIA PIERNIKOWA ISABELL (ul. Rolnicza 2, tel. 509 460 300)

Jest to pyszne i magiczne miejsce, przeznaczone nie tylko dla wielbicieli słodkich pierników. Tutaj można zobaczyć piękne dzieła słodkiej sztuki wypieków oraz w zależności od pory roku, można przyjrzeć się wystawie temtycznej. Oprócz zwiedzania można również ozdobić wypieki oraz wziąść udział w warsztatach dotyczących pieczenia. 

Godziny otwarcia:

Pracownia jest czynna:

  • od poniedziałku do soboty od 10:00 – 17:00
  • w niedzielę od 12:00

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.cieplice.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0