Borowice - Jak tam dotrzeć? Jakie szlaki wiodą przez Borowice? Co warto zobaczyć? Jakie atrakcje?

  • location_on Borowice, ul. undefined

 

Borowice położone są w Dolinie Pięciu Potoków (Jeleniego Potoku, Granicznika, Modrzyka, Borówki i Jodłówki) pod Karkonoszami, na wysokościach 600 – 700 m n.p.m. To spokojna, cicha wieś wypoczynkowa w pobliżu Karpacza i Śnieżki – najwyższego szczytu Karkonoszy. Pierwsi letnicy zaczęli przybywać do Borowic już w XIX-tym stuleciu, a turystyka nasiliła się na początku XX-tego wieku, kiedy do miejscowości doprowadzono drogę z Sosnówki i z Przesieki. Odległość Borowic od Cieplic wynosi 11 km.

Jakie atrakcje czekają w tym miejscu? SZLAKI TURYSTYCZNE

Przez Borowice wiedzie parę szlaków turystycznych: zielony i żółty do Jagniątkowa, Przesieki lub na Zamek Chojnik, a w drugą stronę w Karkonosze, a również niebieski do pobliskiego Miłkowa. 

WYCIĄG NARCIARSKI

W Borowicach funkcjonuje orczykowy wyciąg o długości ok 650 m przy ośrodku Hottur. Funkcjonuje tutaj jedna trasa zjazdowa o długości w przybliżeniu 700 metrów i różnicy poziomów w przybliżeniu 130 m. W miejscowości znajdują się również wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Jeśli poszukujesz większej ilości wyciągów i tras narciarskich, pod ręką jest Karpacz.

GITARĄ I...

Latem, oprócz wycieczek w góry, w Borowicach można także wziąć udział w wydarzeniu
kulturalnym - festiwalu poezji śpiewanej - Gitarą i Piórem, który odbywa się rokrocznie. Zalążki festiwalu to lato 1989 r., gdy leśnik Waldek Szczerba wespół z grupą przyjaciół zdecydowali aby wspólnie pomuzykować i pośpiewać. Do grupy zaczęli dołączać przypadkowi urlopowicze, mieszkańcy Borowic. Biorący udział w tym żywiołowym spotkaniu postanowili, iż spotkają się w następnym roku w tym samym miejscu, zapraszając następnych znajomych, potrafiących i przede wszystkim chcących zagrać lub zaśpiewać – oczywiście tak jest do dziś.

LAPOŃSKA WIOSKA KALEVALA (ul. Lapońska 1, tel. 791 589 644)

Jeżeli kiedykolwiek zastanwiałeś się jak wygląda prawdziwa lapońska wioska, to koniecznie musisz odwiedzić to miejsce. Tutaj czeka na Gości wiele skandynawskich atrakcji, takich jak na przykład: namiot Wikingów z wyposażeniem, Dom Muminka, fińskie sauny, prawdziwe renifery.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.cieplice.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0