Perła Zachodu w Siedlęcinie

Perła Zachodu w Siedlęcinie

Nieopodal Jeleniej Góry, nad brzegiem jeziora Modre, w miejscowości Siedlęcin od ponad sześćdziesięciu lat nieodmiennie zachwyca kolejne pokolenia turystów piękne schronisko Perła Zachodu. Obecny budynek postawiono w 1950 roku na miejscu przedwojennej gospody Turmsteinbaud. Zważywszy podobieństwo do swojej poprzedniczki, schronisko Perła Zachodu można uznać za kontynuację architektoniczną tej pięknej gospody, wybudowanej w 1927r.

Budynek Perły Zachodu jest malowniczo usytuowany tuż nad krawędzią stromego urwiska, będącego jednocześnie linią brzegową jeziora. Z kładki nad jeziorem lub brzegu jeziora, nad które można zejść po schodkach, widać wyraźnie, ile ciężkiej pracy i materiałów wymagało wzmocnienie urwiska i skonstruowanie podstawy schroniska. Sam budynek jest zbudowany z ciemnych bali drewnianych z jasnymi obramowaniami okien. Obok budynku stoi kamienna wieża.

Praktyczne informacje:

  • Z tarasu oraz wieży widokowej Perły Zachodu rozpościera się wspaniała panorama jeziora Modrego z mostkiem i otaczającymi go skałkami. Wejście jest darmowe.
  • Obecnie schronisko nosi nazwę Gościniec Perła Zachodu i mieści restaurację, pokoje noclegowe itd. Są tam organizowane różnego rodzaju imprezy okolicznościowe.
  • W pobliżu jest bezpłatne miejsce, w którym można pozostawić samochód. 
  • Na Perłe Zachodu można dojechać rowerem z centrum Jeleniej Góry. 
  • Wycieczka do samej Perły Zachodu jest mało wymagająca i idealna na weekendowy rodzinny spacer, ponieważ pokonujemy w sumie 7,5 km i zaledwie 200 m przewyższenia, co zajmuje piechotą, w obie strony, około dwie godziny.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.cieplice.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00