Zamek Chojnik

Zamek Chojnik -Jaki jest adres? Ile kosztują bilety? Jakie są godziny otwarcia? Parkingi w pobliżu.

  • location_on Sobieszów, ul. undefined
  • phone 757 556 394

Zamek Chojnik, położony na Wzgórzu Chojnik, góruje nad Sobieszowem. Jego sylwetka jest doskonale widoczna z Cieplic. Wybudowany został w XIV w. przez księcia z linii Piastów świdnicko-jaworskich, Bolka II, jako jeden z elementów systemu fortyfikacji granic księstwa.

Kolejnymi właścicielami budowli był ród Schaffgotschów, który dokonał rozbudowy obiektu w duchu renesansu. Od czasu wielkiego pożaru w roku 1675, zamek pozostaje trwałą ruiną, udostępnioną obecnie do zwiedzania.

Odwiedzający zamek mogą posłuchać legend m. in. o Kunegundzie, postrzelać z kuszy, zobaczyć pręgierz i wejść na wieżę skąd widać panoramę Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej. W zamku można również kupić pamiątki, zjeść i przenocować.

Zamek jest siedzibą Stowarzyszenia Bractwa Rycerskiego Zamku Chojnik które jest organizatorem odbywającego się corocznie Turnieju Rycerskiego "O Złoty Bełt Chojnika".

Jak dojechać?

Chętni do zwiedzania zamku powinni kierować się z centrum Jeleniej Góry do południowej dzielnicy miasta, Sobieszowa, leżącego na trasie Karpacz – Szklarska Poręba. Można również dotrzeć na Zamek Chojnik z Zachełmia - tutaj: opis wycieczki na Zamek Chojnik z Zachełmia. Zamek znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, w związku z tym przy wycieczce należy także uwzględnić konieczność uiszczenia opłaty za wejście na teren parku.
Parking znajduje się w okolicy ul. Zamkowej w Sobieszowie, a czas wejścia od parkingu do Zamku Chojnik zajmuję około 30 minut. Od parkingu na Zamek prowadzą malownicze szlaki turystyczne -trudniejszy czarny lub spacerowy czerwony.

- Godziny otwarcia zamku:
Miesiące: I, II, III, XI, XII - 10.00 - 16.00, ostatnie wejście 15.30
Miesiące: IV, V, VI, IX, X - 10.00 - 17.00, ostatnie wejście 16.30
Miesiące: VII, VIII - 09.00 - 17.00, ostatnie wejście 16.30
 
- Ceny biletów:
Bilety indywidualne
Bilet normalny 15 zł
Bilet ulgowy 8 zł
Bilety grupowe (grupy zorganizowane od 15 osób)
Bilet normalny 13 zł
Bilet ulgowy 5 zł

 

UWAGA! Zamek znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, w związku z tym przy wycieczce należy także uiścić opłatę za wejście na teren KPN: 8 zł bilet normalny lub 4 zł ulgowy (opłata jednodniowa); 20 zł bilet normalny i  10 zł bilet ulowy (opłata na trzy dni).

Za zmiany dot. Zamku Chojnik (godzin otwarcia, cen biletów wstępu, danych kontaktowych itd.) redakcja www.cieplice.pl nie odpowiada.
Ostatnia aktualizacja -2024 r.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0