Polecane obiekty

Apartament MAGNOLIA

 

 

Bliskość Karkonoskiego Parku Narodowego zapewnia piękne widoki na główny grzbiet Karkonoszy oraz zachęca do wycieczek w góry.

Turystów zmotoryzowanych zachęcamy do wybrania się szlakiem Pałaców i Ogrodów Doliny Jeleniogórskiej.

Park Norweski

Cieplice Park Norweski

Park Norweski jest jedną z atrakcji Cieplic. Park znajduje się w centrum uzdrowiska leżącego w granicach Jeleniej Góry. Park Norweski właściwie sąsiaduje z Parkiem Zdrojowym w Cieplicach. Rozdziela je tylko Wrzosówka, a łączy most spinający oba brzegi. Park założony na początku XX wieku przez właściciela fabryki maszyn papierniczych Eugena Füllnera, oddzielał zakład produkcyjny od osiedla domów pracowników. Obecna nazwa pochodzi od pawilonu wybudowanego na wzór restauracji w Oslo. Ozdobą parku jest staw z kamiennym mostkiem, nad którym usytuowany jest Pawilon Norweski, w którym do niedawna mieściło się Muzeum Przyrodnicze.

Ostatnio Park Norweski został poddany rewitalizacji. Wymieniono nawierzchnię parkowych alejek, brzegi stawu zostały wzmocnione, a na jego środku zainstalowano fontannę, podświetlaną wieczorami na wiele kolorów. Na brzegu stawu wybudowano białą altankę.

Cieszy też fakt, że w ciemnym dotychczas parku postawiono dziesiątki stylowych latarni oświetlających alejki spacerowe.

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 1 270 201, Dziś: 19, Osób online: 2

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem