Polecane obiekty

Jelenia Góra

Jelenia Góra

Jelenia Góra to 900-letnie miasto leżące w kotlinne jeleniogórskiej w sercu Karkonoszy. Ludzie kultury chętnie przyjeżdżają do Jeleniej Góry aby wziąć udział w spotkaniach, koncertach i dorocznych festiwalach, których w stolicy Karkonoszy nigdy nie brakuje. Majestatyczne góry, lasy dotykające granic miasta i sąsiedztwo Karkonoskiego Parku Narodowego to największe atuty Jeleniej Góry. Okoliczne zamki, pałace, parki i ogrody tworzą interesującą mapę historii Kotliny Jeleniogórskiej, którą każdy turysta kochający góry powinien poznać. Warto przyjrzeć się średniowiecznym fortyfikacjom - Brama Wojanowska, baszta Grodzka, wieża Zamkowa i fragmenty murów obronnych przypominają o długiej historii miasta. Jelenia Góra oddalona jest od Cieplic zaledwie o 5 km.

 

Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

ZAMEK CHOJNIK

Ruiny średniowiecznego zamku wzniesionego w 1364 r. W 1675 r. w zamek trafił piorun - pożar strawił cały obiekt, który do dziś pozostaje ruiną. Chojnik jest jedną z największych atrakcji turystycznych Karkonoszy - prowadzą do niego szlaki turystyczne z Sobieszowa, Zachełmia i Jagniątkowa.

Godziny otwarcia:

  • listopad – marzec: od godziny 10:00 do godziny 16:00 (nieczynne w poniedziałki)
  • kwiecień – czerwiec, wrzesień  – październik: od godziny 10:00 do godziny 17:00
  • lipiec – sierpień: ​od godziny 10:00 do godziny 18:00

PLAC RATUSZOWY

Rynek Jeleniogórski, Starówka - jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Rynek okala 55 kolorowych kamieniczek z podcieniami, wzniesionych głównie przez zamożnych jeleniogórskich kupców. Ratusz, okazała budowla w klasycystycznym stylu, stoi pośrodku rynku, obok niego dawna studnia miejska ozdobiona posągiem Neptuna.

MUZEUM KARKONOSKIE (ul. Jana Matejki 28, tel. 75 64 550 71)

Muzeum to zajmuję się zbieraniem, konserwacją, przechowywaniem i upowszechnianiem zgromadzonych eksponatów. Dzisiaj organizowane jest wiele tematycznych wystaw, na których prezentowany jest dobytek Muzeum. Są to wystawy stałe i czasowe.

Godziny otwarcia:

  • Poniedziałek: nieczynne
  • Wtorek - Niedziela: 09.00 - 17.00

BOWLING CENTRUM JELENIA GÓRA (ul. Jana III Sobieskiego 23, tel. 786 253 513)

Jest to idealne miejsce dla wszystkich miłośników kręgli i nie tylko. Kręgielnia oferuje 4 profesjonalne tory bowlingowe, 2 stoły bilardowe oraz tarcze do gry w darts. W tym miejscu znajduję się również bar, gdzie po emocjonalnej grze można spróbować smacznych i orzeźwiających drinków.

Godziny otwarcia:

  • Poniedziałek - Czwartek: od 14.00 do 23.00
  • Piątek - Sobota: od 14.00 do 01.00
  • Niedziela: od 14.00 do 23.00

Ostatnia aktualizacja - listopad 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.cieplice.pl nie odpowiada.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 1 353 280, Dziś: 156, Osób online: 3

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem